20 lut Brak komentarzy admin Firma , , ,

Co prawda, jak wynika z badań przeprowadzanych w ostatnim czasie wskaźnik bezrobocia w kraju obniża się, jednak pomimo to znalezienie wymarzonej pracy nie jest sprawą prostą. Owszem, w urzędach pracy można znaleźć oferty zatrudnienia, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania określonych umiejętności. Jakimi drogami szukać pracy, tak aby znaleźć tę upragnioną, zamiast męczyć się przez osiem godzin każdego dnia?

Przestrzeń internetowa – bogate źródło informacji
W czasach, gdy praktycznie każdy ma nieograniczony dostęp do Internetu coraz bardziej popularne staje się szukanie zatrudnienia przez Internet. W sieci znaleźć da się bardzo dużo tematycznych portali na których znajdują się propozycje pracy. Taki sposób poszukiwania zatrudnienia jest bardzo wygodny. Jego główną zaletą jest to, że umożliwia oszczędność czasu. Nie ma konieczności aby ruszać się z przysłowiowego fotela, aby znaleźć interesującą ofertę. Plusem portali internetowych jest to, że oferty pracy są na bieżąco aktualizowane. Jeżeli znajdzie się pracownik, ogłoszenie zostaje usunięte, dzięki czemu nie wysyła się niepotrzebnych cv. Bez żadnego problemu można także wskazać swoje preferencje, przykładowo czy interesuje nas praca w wymiarze pełnego etatu czy jedynie kontrakt. Wskazując wymagania dostaje się informacje o spersonalizowanych ogłoszeniach. Korzyścią z tego rozwiązania jest to, że nie trwoni się czasu na przeglądanie nietrafionych ogłoszeń. Aplikowanie przez portal internetowy pozwala również na bieżące śledzenia statusu zgłoszenia. W niektórych miejscach da się sprawdzić na przykład, czy pracodawca otrzymał zgłoszenie lub czy się z nią zapoznał. Dostępna jest również informacja o ilości zgłoszeń na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo da się zorientować z jak dużą konkurencją trzeba będzie się zmierzyć. Z Internetu jako metody poszukiwania zatrudnienia korzystają coraz chętniej nie tylko osoby w młodym wieku lecz także i starsi pracownicy. Intuicyjna obsługa nie powinna nikomu przysporzyć kłopotów.

Tradycyjne sposoby poszukiwania zatrudnienia
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne sposoby na poszukiwanie zatrudnienia, to można wymienić co najmniej kilka – samodzielne roznoszenie aplikacji pracowniczych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie oferty pracy zostały wydrukowane w lokalnej prasie. Jeżeli chodzi o prasę, to dzięki niej w najprostszy sposób da się znaleźć ofertę na zajęcie dodatkowe. Coraz rzadziej bowiem w taki sposób ogłoszenia zamieszczają duże korporacje szukające pracowników w pełnym wymiarze godzin. Zarejestrowanie się w urzędzie pracy to propozycja przeznaczona wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które pragną zmienić miejsce zatrudnienia. W urzędach dominują prace specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeżeli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Trzeba nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilka przedsiębiorstw. Bardzo często trzeba roznieść minimum kilkanaście aplikacji, by dostać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Warto korzystać ze sposobów jakie są najbardziej efektywne i dzięki którym w niezbyt długim czasie otrzyma się zatrudnienie.