Obecnie jest zauważalne, iż zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie nikomu nie ma potrzeby przedstawiać faktów, że są one wygodne, łatwo dostępne i w większości przypadków tańsze, dodatkowo jest oczywiście znacznie większy wybór. To właśnie te najbardziej rozpowszechnione plusy skutkują tym, że osoby tak chętnie korzystają z zakupów internetowych. Trzeba jednak podkreślić, że wiele firm, które specjalizuje się w dostawie oferuje błyskawiczny termin doręczenia, co jeszcze skuteczniej powoduje, że klienci decydują się korzystać z internetowych zakupów. Gdy jednak chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a zatem o firmy kurierskie, to na pewno trzeba zauważyć, że konkurencja na rynku branżowym jest wyjątkowo duża.

Wiele ludzi wyraża swoje nieusatysfakcjonowanie względem różnych firm kurierskich, między innymi z tego względu, iż stwierdzają, że ceny dostaw są celowo wyższe niż powinny być, a czas oczekiwania na zamówioną paczkę okazuje się za długi. Oczywiście mało kto ma świadomość, że tak naprawdę prowadzenie takiej firmy kurierskiej jest związane z licznymi kosztami, pośród których wskazać można te najbardziej oczywiste czyli bez wątpienia wynagrodzenie i zatrudnienie kurierów, a dodatkowo zakup, czy też wynajem środków transportu i oczywiście związany z nimi wydatek na paliwa i amortyzacja. Wszystko to oczywiście powoduje, że ceny wysyłki nie mogą być wybitnie niedrogie. Jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i ograniczyć do minimum wydatki. Bez wątpienia niezwykle interesującym pomysłem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernej eksploatacji pojazdu, i oczywiście do zużywania benzyny czy gazu, które, jak ogólnie wiadomo, są dosyć kosztowne. To rozwiązanie wiadomo że nie sprawdzi się w każdym miejscu. Aczkolwiek w miejscach, gdzie można swobodnie przemieszczać się rowerem byłoby to z pewnością ciekawe do rozważenia rozwiązanie.

Można też zaznaczyć, iż taki niedrogi kurier mimo wszystko nie byłby w stanie pracować przez wszystkie 12 miesięcy, ponieważ, co oczywiste, zimą, jesienią, czy nawet wczesną wiosną aura bywa na tyle nieodpowiednia, że mogłaby skutecznie uniemożliwiać takie przewożenie przesyłek rowerem. Opady atmosferyczne takie jak choćby deszcz, śnieg, a także wiatr, czy też skrajne dodatnie bądź niskie temperatury mogłyby bardzo negatywnie wpłynąć na zdrowie i dyspozycję kurierów, ale i również na wygląd przesyłek.

Nie jest też sekretem, że taka forma doręczania przesyłek mogłaby się lepiej sprawdzać wówczas, gdy są one raczej małych wymiarów. Jak ogólnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że ktoś za pośrednictwem firmy kurierskiej przewozi przedmioty dużo ważące, bądź o dużych gabarytach. W takim właśnie przypadku ich transport rowerem byłby zwyczajnie niemożliwy, lub niezwykle utrudniony. Mimo wszystko w sytuacji, kiedy są to zwykłe paczki, a przy tym pogoda jest sprzyjająca, to tego typu transport na dwóch kółkach zdaje się być doskonałym pomysłem. Byłoby to związane bez wątpienia z lepszym zdrowiem i kondycją pracowników, którzy to mieliby możliwość cieszyć się z ciepłego słońca, czy też z czystego powietrza, szczególnie, gdyby akurat zajmowali się dowożeniem paczek w mniejszych miasteczkach, czy też urokliwych dzielnicach, których przemierzanie na dwóch kółkach mogłoby być przy okazji sympatyczne.